iaosb nedim uysal

Türkiye Okullar Arası Drone Ligi Turnuvası Okulumuzda Gerçekleşti

Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenerek geleneksel hale getirilecek olan okullar arası “Ulusal Drone Ligi” turnuvası okulumuzda yapıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden okulların katıldığı yarışmanın ilk etabında takımların üçer pilotu, önceden boyutları ve engelleri belirlenen parkurda drone uçuşlarını gerçekleştirdiler. Yarışmanın ikinci etabında parkur değişikliği yapılarak takımlar tarafından yeni parkura göre kod yazımları yapıldı ve yazılan kodlara göre drone uçuşları sağlandı.

Öğrencilerin ezber bilgiden uzaklaşmalarını, kod yazabilmelerini, strateji planları hazırlayabilmelerini sağlayan yarışmada ayrıca okulumuz öğrencilerinin hazırladığı robotları yarıştıran, strateji ve akıl oyunları oynama fırsatı bulan öğrenciler keyifli bir günün ardından katılım sertifikalarını ve ödüllerini aldılar.

Profesyonel Drone Kaptanı Enver Eşbe’nin de jüri üyeliği görevi üstlendiği yarışmada dereceye giren okullar ve sıralamalar şöyle:

1) U-DRONE-Uğur Koleji Narlıdere Kampüsü: Türkiye Birincisi
2) SEVİNÇ TEAM- İzmir Bornova Sevinç Ortaokulu: Türkiye İkincisi
3) KOÇ- MOONSHOT- Özel Koç Ortaokulu: Türkiye Üçüncüsü
4) T-DRONE- Karşıyaka Özel TAKEV Ortaokulu
5) ACEMİ-1-Özel Karşıyaka Örnekköy Uğur Okulları
6) DRONE SALİHLİ- Salihli Kudret Demir Ortaokulu
7) KoD2rone- Bornova Bilim ve Sanat Merkezi
8) DALTONLAR- Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
9) NeinReich-Ekin Koleji
10) ACEMİ-2- Özel Karşıyaka Örnekköy Uğur Okulları

TESLA-Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yarışmaya gösteri grubu olarak katılmışlardır.