iaosb nedim uysal
Hilmi UĞURTAŞ

Hilmi UĞURTAŞ

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı

Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Temsilcisi

Kurucu Temsilcimizin Mesajı

“ Türkiye’nin ve Türk sanayisinin en önemli eksiği eğitimli insan gücüdür. Parasal sermayeyi bir yerden bulursunuz ancak eğitimli insan, işte bu satın alınabilecek bir şey değildir!

Türkiye’yi geliştirmek, büyütmek, gelişmiş ülkeler sınıfına sokmak istiyorsak, Ulu Önderimiz ATATÜRK’ ün gösterdiği hedeflere ulaşmak istiyorsak “EĞİTİMİ” her şeyin başına koymalıyız. Bu anlayıştan yola çıkarak toplumda olanağı olan her kesimin eğitime katkı koyması gerekir. Bu konu sadece devlet olanaklarına bırakılacak bir husus olmaktan çıkmıştır. İAOSB Yönetim Kurulu olarak bizde katkı koymamız gereğinin bilinci ile okulumuzun kurulmasına karar verdik.

Bugün geldiğimiz nokta gurur vericidir. İnanıyorum ki; çok kısa süre içinde İzmir’in en çok tercih edilen okulları arasına gireceğiz. İAOSB yönetimi ve sanayicileri olarak en iyiye ulaşmak adına eğitime her türlü katkıyı koymaya her zaman devam edeceğiz.

İsteğimiz, hedefimiz ; Atatürk devrimlerine ve ilkelerine inanmış, ülkesini seven ve aldıkları eğitimle ülkesine en iyi şekilde hizmet eden iyi gençler yetiştirmektir.

Okulumuzun kurulmasında çok büyük katkı ve desteğini aldığımız, Değerli Sanayicimiz, Büyüğümüz Sn. Nedim Uysal’a çok teşekkür ediyorum. Umuyorum onun açtığı bu yolu başka sanayicilerimizde izler.

Okulun kurulması aşamasından bugün geldiğimiz noktaya kadar hizmeti geçen tüm arkadaşlarıma ve Milli Eğitim camiasına sonsuz teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla… ”

Hilmi UĞURTAŞ
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı
Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Temsilcisi