iaosb nedim uysal

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftasında Münazara Turnuvası

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası kapsamında demokrasi kavramı, hak ve sorumluluklarımız 9-10-11.sınıflarımızın arasında düzenlenen münazara turnuvaları ile anlamaya ve anlatılmaya çalışıldı.
Parlamenter sistemi ile yapılan münazaralar, 9-10-11.sınıfların kendi aralarında yapılan maçlar ile başlayıp her sınıf grubunun birincileri ile yapılan final ile son buldu.
“Fabrikalardaki robotlaşma düzeyine üst sınır getirilmelidir.”, Mobeseler kaldırılmalıdır.” “Güvenlik için kişisel özgürlükler kısıtlanabilir.” “Alternatif tıp teknikleri yasallaştırılmalıdır. “ gibi konularda yapılan çeyrek ve yarı final maçları “Demokrasi günümüzde “medyakrasi” demektir.” final maçı ile sona erdi.
10.sınıf öğrencilerinden Kıvılcım Eyigünlü ve Yağız Yılmaz’ın şampiyon olduğu turnuvada, 11.sınıf öğrencileri ikincilik ve üçüncülük ödlerini aldılar. En iyi konuşmacının 11.sınıf öğrencisi Hazal Güler olarak belirlendiği maçların sonucunda demokrasi ve haklarımızı başarılı bir tartışma ortamında anlamaya ve anlatmaya çalışan tüm katılımcı öğrencilerimize teşekkür edildi.

15 Aralık 2022

Bu İçeriği Paylaş