iaosb nedim uysal

Gelecekte Sanayiye Yön Verecek Öğrenciler Mezun Oldu

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından 2014 yılında kurularak, Türk sanayisine kabiliyetli ve donanımlı iş gücü yaratmak adına nitelikli, eli anahtar tutan mühendis ve teknisyen yetiştiren Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı.
Çağdaş, bilimsel ve çağın gereklerine paralel bir eğitim anlayışının benimsendiği okulda, Atatürk ilkelerinin izinden yürüyen gençler Ata’mızın emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacaklarına söz vererek taşıdıkları bayrağı arkadaşlarına teslim ettiler.
Öğrenciler, sınıf arkadaşlarının kendileri hakkındaki düşüncelerinin okunduğu eğlenceli metinler eşliğinde sahneye çıkarak diplomalarını öğretmenlerinin elinden aldılar.
2019-2020 eğitim-öğretim yılında okul birincisi olan Baran Ağacıklıoğlu ile 2021-2022 okul birincisi Hayrunnisa Sahra Dinç’in şeref kütüğüne isim plaketini çakmasının ardından, dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.
Burada edindiğiniz bilgiyle fark yaratacaksınız
Okul Müdürü Aslı Akı; mezunlarına, velilere ve öğretmenlere şu sözlerle seslendi:
“Sevgili gençler, artık yeni bir eğitim hayatına başlıyorsunuz. Çıktığınız bu yolda burada aldığınız bilgi ve birikimle fark yaratacağınızı biliyoruz. Siz, giriştiğiniz her işte emeğiniz, cesaretiniz ve çalışkanlığınızla başarılı oldunuz. Bundan sonra da okulunuzun size kazandırdıklarını uygulayarak kendinizin ve ülkenin geleceğinde önemli işlere imza atacaksınız. Burada ortaya çıkan yetenekleriniz, bir birey olarak değer görmeniz, yaşamda sağlam adımlarla ilerlemenizde temel oluşturacaktır. Çünkü siz, okulunuz ve aileleriniz tarafından Atatürk’ün dediği gibi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” gençler olarak yetiştirildiniz.
Değerli velilerimiz, sizler bizim için çok önemlisiniz. Çocuklarınızın iyi yetişmesi için okul-aile-öğrenci iş birliğine her zaman önem verdiniz. Bir aile olmamızı sağladınız. Tüm dünyanın içinde bulunduğu zor koşulların öğrencilerimize en az şekilde yansıması adına yaptığımız tüm çalışmalarda bizleri hep desteklediniz. Böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ederiz. Sizler de evlatlarınızla gurur duyun.
Değerli öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerimizin bilgili, bilinçli, bilimin ışığında ilerleyen, soran, sorgulayan, sevgi dolu gençler olarak yetişmesinde emeğiniz çok büyük. Bir ekran karşısında, öğrencilerimizle temas etmeden geçirdiğiniz süreçte de hiç yılmadınız, aynı şevkle çalışmaya ve öğrencilerimizi teşvik etmeye devam ettiniz. Onlara öyle destek verdiniz ki başları sıkıştığında, canları acıdığında, sevindiklerinde, daha fazlasını öğrenmek istediklerinde siz hep yanlarındaydınız.
Ve sevgili öğrencilerimiz, bizim sizlere kattığımız kadar sizlerin de bizlere kattığı değerler sayılamayacak kadar çok. Biz genç bir okuluz, çok önemli başarılarımızı sizlerle tatmaya başladık. Okulumuza DI turnuvası ile ilk kez Türkiye birinciliği, ikinciliği getiren sizlersiniz, TÜBİTAK yarışmalarında ilk kez sizlerle tattık Ege Bölge birinciliklerini, ikinciliklerini ve ilk kez sizler getirdiniz okulunuza bu alanda Türkiye derecesini. Mutlulukları da yaşadık birlikte üzüntüleri de paylaştık. Pek çoğunuz pandemi sonrası biliyoruz ki gelecek ile ilgili umutsuzluk yaşadınız. Umarız, hiçbir güçlük karşısında cesaretinizi kaybetmezsiniz. Unutmayın ki arkanızda başarınızı izleyen bizler, önünüzde yolunuzu aydınlatan Atatürk ilke ve devrimleri var. Bu yolda güvenle yürüyün. Atatürk’ün çizdiği yolda bilimselliğe inanarak, özgüveninizle atacağınız her adımda çok başarılı olacaksınız. Siz, öz değerlerinize bağlı kalarak, yenilikleri takip ederek dünyaya yön veren liderler olacaksınız. Sizi, neşenizi, farklı isteklerinizi hiç unutmayacağız. Her zaman birlikte olmaya devam edeceğiz. Yolunuz açık, şansınız bol olsun”.
Geleceğe umutla bakıyoruz
2019-2020 eğitim-öğretim yılında okuldan birincilikle mezun olan ve 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanan Baran Ağarcıklıoğlu da verdikleri emeklerden dolayı okul yönetimine teşekkür ederek, Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin çok büyük bir aile olduğunu, burada edindiği akademik ve teknik bilgilerin değerini ve önemini üniversitede çok daha iyi anladığını belirtti.
2021-2022 eğitim-öğretim yılı okul birincisi Hayrunnisa Sahra Dinç de mezun arkadaşları adına şunları söyledi:
“Koskoca 4 yılı geride bırakıp bugünü yaşamaktan hepimiz onur duyuyoruz. Çok uzun sayılabilecek bir zaman diliminde bu çatı altında arkadaşlarımızla ve öğretmenlerimizle unutulmaz sevinçler, bazen huzur dolu bazen de zor günler yaşadık. Geride bıraktıklarımızla birlikte geleceğe umutla bakabilmemizi sağlayan, bizi bugünlere getiren öğretmenlerimize, ailelerimize ve arkadaşlarımıza seslenmek istiyoruz bugün.
Sevgili öğretmenlerimiz, zor zamanlarımızda, 'artık yapamıyoruz' dediğimiz her anda verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz ilgi sayesinde zorluklara bir omuz daha atmayı öğrendik. Bugünlere gelmemizdeki büyük payınız, sıcaklığınız ve sevginiz için sizlere minnettarız. İyi ki varsınız, iyi ki sizlerin öğrencileriniz olduk.
Sevgili ailelerimiz, bugün burada olmamızda en büyük pay sizlere ait. Sevinçlerimizi, başarılarımızı sizlerle paylaşarak büyüttük. Sizin sayenizde engelleri aştık. Sizler gibi ailelere sahip olduğumuz için mutluluk duyuyor, sizleri çok seviyoruz.
Sevgili arkadaşlarımız, okulumuzun bize kazandırdığı en güzel duygulardan biri dostluğumuzdu. Her an yan yana olduk, birlikte çalıştık, birlikte başardık ya da kaybettik. Tezgâhların başında ellerimizin maharet kazanmasını birlikte sağladık, deney setlerinin başında birlikte program yaptık, birlikte ürettik. Maçlarda, törenlerde, yarışmalarda, tüm etkinliklerde birlikte rol aldık. Okulumuz bizim için unutulmaz; ama biliyoruz ki bizler de sevgimiz, saygımız, çalışkanlığımız ve azmimizle okulumuz için unutulmaz olduk.
Sevgili yöneticilerimiz, bizleri geleceğe hazırlamak için böyle bir okul kurduğunuz ve bizlere her türlü olanağı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, üzerimizde emeği olan herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.”
Tören, tüm mezunların öğretmenleri ile birlikte mezuniyet şarkısını seslendirerek kep atmalarının ardından sona erdi.

14 Temmuz 2022

Bu İçeriği Paylaş