iaosb nedim uysal

84 yıl sonra aynı hüzün: 10 Kasım, 09.05

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında okulumuzda yapılan anma programı ile bir kez daha saygı ve minnetle anıldı.
Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin fuaye alanında gerçekleştirilen anma törenine; Çiğli Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanı V. Yb. Özkan Yenigün ve Çiğli Belediye Başkan Vekili Ali Rıza Koçer, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu katıldı.
Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, programlarına bu yıl eşlik eden Çiğli Ahmet Adnan Saygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte toplam 500 öğrenci Atatürk Oratoryosunu hep bir ağızdan seslendirdi.
Türk milletinin kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e duyulan özlemin dile getirildiği konuşma ve şarkı ve şiir dinletilerinin ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler söylenerek, O’nunla özdeşleşen zeybek ve vals dansları sergilendi.
Törende Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen lise öğrencileri arası Atatürk temalı kompozisyon yarışmasında 1. olan 10C sınıfı öğrencimiz Sude Naz Aksay ödülünü Çiğli Kaymakamı Adnan Çakıoğlu’ndan aldı.

23 Kasım 2022

Bu İçeriği Paylaş