iaosb nedim uysal

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 99. Yılında Büyük Bir Çoşku ile Kutlandı

99. yılını büyük bir coşku ile karşıladığımız “Cumhuriyet Bayramı”mız okulumuzda iki farklı program ile kutlandı.
İlk bölüm, öğrencimiz Hazal Güler’in moderatörlüğünde; Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Elmacı’nın öğrencilerimiz Yaprak Aktaş, Doğa Akar, Sude Naz Aksay, Nejdet Arda Pırnal, Yağız Yılmaz, Uğur Koç ve Mete Arabacı ile gerçekleştirdiği panelden oluşurken, panelde cumhuriyetin ilan edilişi, cumhuriyet dönemi, Atatürk’ün başkanlık sistemine yaklaşımı gibi konularda öğrencilerimizin ve Doç.Dr. Sayın Elmacı’nın verdiği bilgiler ile “Cumhuriyet” dönemini, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını bir kez daha anlamanın ve özümsemenin mutluluğunu yaşadık.
İkinci bölümde geleneksel hale gelen ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Valsi”ni izleyen konuklarımız, Grup Temrin’in çaldığı İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşını hep birlikte söyleyerek Cumhuriyet coşkusunu bizlere yaşatan ve geleceği Atatürk’ün kalemi ile çizecek öğrencilerimize teşekkür etti.
Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında 3. Olan öğrencimiz Esma Nur Küçük’ün aldığı ödülle başarımızı taçlandırdığımız bayramımız bir kez daha kutlu olsun.

23 Kasım 2022

Bu İçeriği Paylaş